کیهانه

کیهان، جهان، دنیا، گیتی

جنسیت اسم کیهانه

دختر

کیهانه به انگلیسی

keyhaneh

تعداد کیهانه ها در ایران

981

تلفظ کیهانه به فارسی

کِيهانه

ریشه اسم کیهانه

فارسی

تلفظ کیهانه به انگلیسی

/keyhāne/

رنگ اسم کیهانه

طلایی

ابجد اسم کیهانه

91

ابجد وسیط اسم کیهانه

31

ابجد صغیر اسم کیهانه

19

درباره نام کیهانه

کیهانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کیهانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کیهانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 981 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کیهانه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم کیهانه و معنی اسم کیهانه

ریشه اسم کیهانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیهانه فارسی می باشد و تلفظ کیهانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کِيهانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /keyhāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیهانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیهانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیهانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به کیهان
کیهان: جهان، دنیا، مجموعه سیارات منظومه شمسی

معنی اسم کیهانه در ثبت احوال

(كيهان + ه (پسوند نسبت))، منسوب به كيهان

حروف ابجد و طالع بینی نام کیهانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیهانه عدد " 91 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیهانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیهانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیهانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیهانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

نو، تازه

مهربانی، بخشودن، بخشش مخصوص خدا

زيبا روی، کسی که دارای چهره پرگوشت باشد، ام كلثوم نام دختر پیامبر اسلام (ص)

پادشاه چون شير

بزرگ، بزرگوار، باشکوه، از نام ها و صفات پروردگار

كسی كه به آهستگی راه میرود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید