کیناز

دارای ناز شاهانه

جنسیت اسم کیناز

دختر

کیناز به انگلیسی

key naz

تعداد کیناز ها در ایران

633

تلفظ کیناز به فارسی

کي‌ناز

ریشه اسم کیناز

فارسی

تلفظ کیناز به انگلیسی

/ke(a)y nāz/

رنگ اسم کیناز

قرمز

ابجد اسم کیناز

88

ابجد وسیط اسم کیناز

28

ابجد صغیر اسم کیناز

16

درباره نام کیناز

کیناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیناز که در انگلیسی به صورت key naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 633 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیناز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم کیناز و معنی اسم کیناز

ریشه اسم کیناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیناز فارسی می باشد و تلفظ کیناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کي‌ناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ke(a)y nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.


موجب تفاخر پادشاه، دختری که پادشاه نازکش اوست، بانویی که در بین بزرگان عزیز است.

معنی اسم کیناز در ثبت احوال

(كي+ ناز (افتخار، فخر، تفاخر))، موجب افتخارِ پادشاه و بزرگان.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیناز عدد " 88 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

نام دومین سیاره منظومه شمسی که نام دیگر آن ناهید است

تندرستی، صحت

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

بی عیب و نقص، (به مجاز) فاضل و دانا

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید