کیاندخت

دختر بزرگان و سروران

جنسیت اسم کیاندخت

دختر

کیاندخت به انگلیسی

kiyan dokht

تعداد کیاندخت ها در ایران

1,592

تلفظ کیاندخت به فارسی

کياندخت

ریشه اسم کیاندخت

فارسی

تلفظ کیاندخت به انگلیسی

/ki(e)yān dokht/

رنگ اسم کیاندخت

آبی

ابجد اسم کیاندخت

1085

ابجد وسیط اسم کیاندخت

29

ابجد صغیر اسم کیاندخت

23

درباره نام کیاندخت

کیاندخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کیاندخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کیاندخت که در انگلیسی به صورت kiyan dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,592 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کیاندخت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم کیاندخت و معنی اسم کیاندخت

ریشه اسم کیاندخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیاندخت فارسی می باشد و تلفظ کیاندخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کياندخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ki(e)yān dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیاندخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیاندخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیاندخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر بزرگان و سروران، دختری که نژاد و تبار او به بزرگان و سروران می رسد.دختری از نسل شاهان

معنی اسم کیاندخت در ثبت احوال

دختر بزرگان و سروران، دختري كه نژاد و تبار او به بزرگان و سروران مي‌رسد.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیاندخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیاندخت عدد " 1085 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیاندخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیاندخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیاندخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیاندخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شجاع، دارای جرأت و جسارت

مانند شاه

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

دانش خدایی و خداشناسی

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید