کیانا

طبیعت، هریک از عناصر چهارگانه

جنسیت اسم کیانا

دختر

کیانا به انگلیسی

kiyana

تعداد کیانا ها در ایران

155,259

تلفظ کیانا به فارسی

کيانا

ریشه اسم کیانا

فارسی

تلفظ کیانا به انگلیسی

/ki(e)yānā/

رنگ اسم کیانا

زرد

ابجد اسم کیانا

82

ابجد وسیط اسم کیانا

22

ابجد صغیر اسم کیانا

10

درباره نام کیانا

کیانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کیانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کیانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 155,259 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کیانا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کیانا و معنی اسم کیانا

ریشه اسم کیانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کیانا فارسی می باشد و تلفظ کیانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کيانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ki(e)yānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کیانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کیانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کیانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کیانا در فرهنگ فارسی عمید :
طبیعت. هریک از عناصر چهارگانه.

معنی اسم کیانا در فرهنگ معین :
طبیعت، اصل هر چیز. هر یک از طبایع چهارگانه.

معنی اسم کیانا در فرهنگ فارسی :
طبیعت. توضیح در فرهنگ‌ها به معنی طبایع (جمع) گرفته‌اند.

معنی اسم کیانا در لغت‌نامه دهخدا :
طبایع باشد به زبان فلاسفه. طبایع بود، و کیان نیز خوانند. طبایع باشد که حرارت و برودت و رطوبت و یبوست است. هر یک از طبایع چهارگانه یعنی حرارت و برودت و رطوبت و یبوست. طبیعت. عناصر اربعه را نیز گویند. هر یک از عناصر چهارگانه یعنی آب و خاک و باد و آتش. اصل و بنای هر چیز را گفته‌اند. مرزبان را هم می‌گویند که زمین‌دار باشد. مرزبان و زمین‌دار.

معنی اسم کیانا در ثبت احوال

(سریانی، kyānā) ۱- طبيعت، جوهر.
۲- (در اصطلاح فلاسفه) طبایع.

حروف ابجد و طالع بینی نام کیانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کیانا عدد " 82 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کیانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کیانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کیانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کیانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع ماه، زيبارو

زن بزرگوار

ترکیب دو اسم علی و ابراهیم (شریف و پدر مهربان)

یاری، مدد

تازه روییده، (به مجاز) جوان، تازه بالغ شده

رزمجو، مبارز، دلاور

ترکیبی از دو اسم محمد و بلال (ستوده و نوشیده )

شحم المرج، گل خطمی صحرایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران