کژوان

کوهنورد، کوه بان

جنسیت اسم کژوان

پسر

کژوان به انگلیسی

kazhvan

تعداد کژوان ها در ایران

1,462

تلفظ کژوان به فارسی

کَژوان

ریشه اسم کژوان

کردی

تلفظ کژوان به انگلیسی

/kažvān/

رنگ اسم کژوان

بنفش

ابجد اسم کژوان

77

ابجد وسیط اسم کژوان

25

ابجد صغیر اسم کژوان

19

درباره نام کژوان

کژوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کژوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کژوان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,462 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کژوان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کژوان و معنی اسم کژوان

ریشه اسم کژوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کژوان کردی می باشد و تلفظ کژوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کَژوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kažvān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کژوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کژوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کژوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کوهنورد و کسی است که در کوه در هه وار می ماندو املای کردی آن که ژه وان است.

معنی اسم کژوان در ثبت احوال

کوهنورد

حروف ابجد و طالع بینی نام کژوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کژوان عدد " 77 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کژوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کژوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کژوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کژوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک تر، مقدس تر

روشنایی، فروغ

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

یکرنگ، بی ریا، ساینده

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

از شخصیتهای شاهنامه، بزرگ جاودان

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید