کوشیار

داده ی فرشته

جنسیت اسم کوشیار

پسر

کوشیار به انگلیسی

kushyar

تعداد کوشیار ها در ایران

537

تلفظ کوشیار به فارسی

کوشيار

ریشه اسم کوشیار

فارسی

تلفظ کوشیار به انگلیسی

/kušyār/

رنگ اسم کوشیار

نارنجی

ابجد اسم کوشیار

537

ابجد وسیط اسم کوشیار

33

ابجد صغیر اسم کوشیار

15

درباره نام کوشیار

کوشیار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کوشیار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کوشیار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 537 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کوشیار

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم کوشیار و معنی اسم کوشیار

ریشه اسم کوشیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم کوشیار فارسی می باشد و تلفظ کوشیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کوشيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kušyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کوشیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کوشیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کوشیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنی داده‌ی فرشته، در برخی منابع فارسی نگهبان چهار پایان معنی شده است، از شخصیتهای شاهنامه نام دلاوری ایرانی در سپاه کیخسرو پادشاه کیانی

معنی اسم کوشیار در ثبت احوال

(= گوشيار)، [از گوش (نام فرشته) + يار (پسوند مبدل «داد» به معني داده)]، ۱- روي هم به معني داده‌ي فرشته؛ [گونه‌ي ديگر اين واژه (گوشيار) در برخي منابع فارسي «نگهبان چهار پايان» معني شده است].
۲-(اَعلام) کوشیار گیلانی [قرن ۴و۵ هجری] ریاضیدان و اخترشناس ایرانی، از مردم گیلان، مؤلف زیج جامع، کتاب اسطرلاب، الابعاد والاجرام، فی اصول حساب‌الهند.

حروف ابجد و طالع بینی نام کوشیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کوشیار عدد " 537 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کوشیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کوشیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کوشیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کوشیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فریبا، زیبا و دوست داشتنی

رهنده، رهاشونده

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

سرور بانوان، بزرگ زنان

روز، آفتاب

اول شب، پاسي از شب، آرامش شب

زیبا، آراسته، مزین

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید