کوشا

آن که بسیار تلاش و کوشش می کند، ساعی، تلاشگر

جنسیت اسم کوشا

پسر

کوشا به انگلیسی

kusha

تعداد کوشا ها در ایران

5,595

تلفظ کوشا به فارسی

کوشا

ریشه اسم کوشا

فارسی

تلفظ کوشا به انگلیسی

/kušā/

رنگ اسم کوشا

صورتی

ابجد اسم کوشا

327

ابجد وسیط اسم کوشا

15

ابجد صغیر اسم کوشا

12

درباره نام کوشا

کوشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کوشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کوشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,595 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کوشا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم کوشا و معنی اسم کوشا

ریشه اسم کوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کوشا فارسی می باشد و تلفظ کوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کوشا در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که در کارها جدوجهد می‌کند.

معنی اسم کوشا در فرهنگ فارسی معین:
جد و جهد کننده ، ساعی .

معنی اسم کوشا د ر لغت نامه دهخدا:
جد و جهد کننده و کوشش نماینده. کوشنده. سعی کننده. مقابل تنبل و کاهل.ساعی. جاهد. جادّ. مُجِدّ. جهدکننده در کار.

معنی اسم کوشا در ثبت احوال

[از كوش + ا (پسوند فاعلي و صفت مشبهه)]،آن كه بسيار تلاش و كوشش مي‌كند، ساعي، تلاشگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام کوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کوشا عدد " 327 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و افضل (ستوده و برترین)

خوشبو، معطر

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

هدایت شده، توفیق یافته، کامروا

حاکم، سلطان، فرمانروا، شاهنشاه، پادشاه

صبور و بردبار

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

پسنديده و دوست داشتنی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید