کوشان

کوشا، تلاش‌گر

جنسیت اسم کوشان

پسر

کوشان به انگلیسی

kushan

تعداد کوشان ها در ایران

1,148

تلفظ کوشان به فارسی

کوشان

ریشه اسم کوشان

فارسی

تلفظ کوشان به انگلیسی

/kušān/

رنگ اسم کوشان

سبز

ابجد اسم کوشان

377

ابجد وسیط اسم کوشان

17

ابجد صغیر اسم کوشان

17

درباره نام کوشان

کوشان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کوشان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کوشان که در انگلیسی به صورت kushan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,148 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کوشان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم کوشان و معنی اسم کوشان

ریشه اسم کوشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کوشان فارسی می باشد و تلفظ کوشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کوشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kušān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کوشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کوشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کوشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کوشا، ساعی، تلاشگر

معنی اسم کوشان در ثبت احوال

(از كوش (كوشيدن) + ان (پسوند صفت فاعلي))، ۱- (= کوشا)، كوشا؛ ۲- (اَعلام) نام قوم و سرزميني.

حروف ابجد و طالع بینی نام کوشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کوشان عدد " 377 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کوشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کوشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کوشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کوشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاپور، پسر شاه، شاهزاده

ترکیب دو اسم محمد و هانی (ستوده و مسرور)

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

پناه، امید، نفس، فریاد

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

سفید، روشن، دختری با روی سپید

سرور بانوان، بزرگ زنان

آن که او را ستوده اند، ستایش شده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید