کمیل

کامل، تمام، نام یکی از اصحاب حضرت علی (ع)

جنسیت اسم کمیل

پسر

کمیل به انگلیسی

komeyl

تعداد کمیل ها در ایران

38,580

تلفظ کمیل به فارسی

کميل

ریشه اسم کمیل

عربی

تلفظ کمیل به انگلیسی

/komeyl/

رنگ اسم کمیل

زرد

ابجد اسم کمیل

100

ابجد وسیط اسم کمیل

28

ابجد صغیر اسم کمیل

10

درباره نام کمیل

کمیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کمیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کمیل که در انگلیسی به صورت komeyl نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 38,580 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کمیل

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کمیل و معنی اسم کمیل

ریشه اسم کمیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم کمیل عربی می باشد و تلفظ کمیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کميل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /komeyl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کمیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کمیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کمیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کمیل بن زیاد نخعی، از اصحاب حضرت علی (ع) که به وسیله حجاج بن یوسف ثقفی کشته شد و دعای کمیل منسوب به اوست.

معنی اسم کمیل در ثبت احوال

۱- كامل، تمام؛ ۲- (اَعلام) کمیل ابن زیاد: [قرن اول هجری] مسلمان عرب، از اصحاب و هواداران حضرت علی (ع)، که به فرمان حجاج ابن یوسف کشته شد.
دعای کمیل به او منسوب است.

حروف ابجد و طالع بینی نام کمیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کمیل عدد " 100 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کمیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کمیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کمیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کمیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

شادی، خوشی، سرزندگی، شوق

گل سرخ رنگ، صورت سرخ و زیبا

مبارک، سعادتمند، خوشبخت، گل همیشه بهار

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

به رنگ ماه، (به مجاز) زيبارو

نام دیگر حضرتِ یونس (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران