کلیم الله

آن که خداوند با او سخن گفته است، لقب موسی (ع)

جنسیت اسم کلیم الله

پسر

کلیم الله به انگلیسی

kalimollah

تعداد کلیم الله ها در ایران

699

تلفظ کلیم الله به فارسی

کليم الله

ریشه اسم کلیم الله

عربی

تلفظ کلیم الله به انگلیسی

/kalimollāh/

رنگ اسم کلیم الله

طلایی

ابجد اسم کلیم الله

166

ابجد وسیط اسم کلیم الله

46

ابجد صغیر اسم کلیم الله

22

درباره نام کلیم الله

کلیم الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کلیم الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کلیم الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 699 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کلیم الله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم کلیم الله و معنی اسم کلیم الله

ریشه اسم کلیم الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم کلیم الله عربی می باشد و تلفظ کلیم الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کليم الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kalimollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کلیم الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کلیم الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کلیم الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن که خداوند با او سخن گفته است، لقب موسی (ع)

معنی اسم کلیم الله در ثبت احوال

1- آن كه خدا با او سخن گفته است؛ 2- (اَعلام) لقب حضرت موسي(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام کلیم الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کلیم الله عدد " 166 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کلیم الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کلیم الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کلیم الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کلیم الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تابناک، روشنی بخش، صبح روشن

رام، آدمی، سازگار با مردم ، از نام‌های حضرت فاطمه

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

آفريننده، از نام ها و صفات خداوند

جمع ملک، پادشاهان

روز و روشنایی

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

نهاد، سرشت، طبیعت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید