کعبه

مکان چهارگوش

جنسیت اسم کعبه

دختر

کعبه به انگلیسی

kaebe

تعداد کعبه ها در ایران

510

تلفظ کعبه به فارسی

کعبه

ریشه اسم کعبه

عربی

تلفظ کعبه به انگلیسی

/kaebe/

رنگ اسم کعبه

قرمز

ابجد اسم کعبه

97

ابجد وسیط اسم کعبه

25

ابجد صغیر اسم کعبه

16

درباره نام کعبه

کعبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کعبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کعبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 510 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کعبه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم کعبه و معنی اسم کعبه

ریشه اسم کعبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم کعبه عربی می باشد و تلفظ کعبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کعبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kaebe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کعبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کعبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کعبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرتفع، جای چهارگوش، مکعب، خانه‌ی خدا در مکه‌ی معظمه

معنی اسم کعبه در ثبت احوال

۱- مرتفع، جاي چهارگوش، مكعب؛ ۲- (اعلام) (= بیت‌الله الحرام): بنایی به شکل مکعب مستطیل در ابعاد حدود ۱۲×۱۰×۱۵ متر در شهر مکه، در کشور عربستان سعودی، قبله گاه مسلمانان جهان و مقدسترین مکان مذهبی در اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام کعبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کعبه عدد " 97 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کعبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کعبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کعبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کعبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

که رویی چون پری دارد، پریچهره، زیبا روی، خوبروی

زيبا و لطیف

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

درخشان، روشن

نام نوعی درخت

زیبا و آراسته

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید