کریم

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

جنسیت اسم کریم

پسر

کریم به انگلیسی

karim

تعداد کریم ها در ایران

452,169

تلفظ کریم به فارسی

کريم

ریشه اسم کریم

عربی

تلفظ کریم به انگلیسی

/karim/

رنگ اسم کریم

طلایی

ابجد اسم کریم

270

ابجد وسیط اسم کریم

30

ابجد صغیر اسم کریم

9

درباره نام کریم

کریم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کریم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کریم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 452,169 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کریم

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم کریم و معنی اسم کریم

ریشه اسم کریم

همانطور که گفتیم ریشه اسم کریم عربی می باشد و تلفظ کریم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کريم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /karim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کریم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کریم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کریم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کریم در لغت‌نامه دهخدا :
جوان‌مرد. بامروت.

معنی اسم کریم در فرهنگ فارسی :
بخشنده، با کرم، سخی، جمع : کرمائ و کرام، در گذرنده از گ ناه، بخشاینده، از صفات خدای تعالی است.

معنی اسم کریم در فرهنگ معین :
جوانمرد، بخشنده. جمع‌: کرام.

معنی اسم کریم در فرهنگ فارسی عمید :
بخشنده، صاحب کرم، سخی، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن.
< br/>

معنی اسم کریم در ثبت احوال

۱- بخشنده، سخاوتمند؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۳- از صفات قرآن؛ ۴- (در قديم) گران‌بها و ارزشمند و بزرگوار؛ ۵- (اَعلام) کریم خان زند، شاه ایران [۱۱۶۵-۱۱۹۳ قمری] و بنیانگذار سلسله‌ي زند، که خود را وکیل‌الرعایا لقب داده بود و در پایتختش شیراز، بناهای زیبایی ( ارگ، بازار، حمام و مسجد) به وجود آورد.

حروف ابجد و طالع بینی نام کریم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کریم عدد " 270 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کریم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کریم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کریم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کریم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشن، درخشان

نعمت دهنده، دارا، ثروتمند

فکر و اندیشه

معشوق، علاقه مند

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

روشنا، تابنده، زیبا

نام رایج پادشاهان هندوستان

پادشاه محبوب و سرور گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید