کردیا

دختر کرد

جنسیت اسم کردیا

دختر

کردیا به انگلیسی

kordiya

تعداد کردیا ها در ایران

678

تلفظ کردیا به فارسی

کُرديا

ریشه اسم کردیا

کردی

تلفظ کردیا به انگلیسی

/kordiyā/

رنگ اسم کردیا

قرمز

ابجد اسم کردیا

235

ابجد وسیط اسم کردیا

31

ابجد صغیر اسم کردیا

10

درباره نام کردیا

کردیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کردیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کردیا، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 678 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کردیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم کردیا و معنی اسم کردیا

ریشه اسم کردیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کردیا کردی می باشد و تلفظ کردیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کُرديا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kordiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کردیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کردیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کردیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر کرد

معنی اسم کردیا در ثبت احوال

منسوب به كرد، منتسب به كرد (؟).
[به نظر مي‌رسد اين واژه برگرفته از افسانه‌ي «اصبحت كرديا و امسيت عربيا» باشد.
در مقدمه مثنوي نيز به اين عبارت اشاره شده است.
اين افسانه يا عبارت منسوب است به ابوعبدالله بابوني يكي از شيوخ عرفان در روزگار فخرالدله ديلمي (۳۶۶ـ۳۸ ۷ هجري) در شيراز كه از طايفه كرد بوده و زادگاهش بابون بغداد بوده است].

حروف ابجد و طالع بینی نام کردیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کردیا عدد " 235 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کردیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کردیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کردیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کردیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

تکیه‌گاه و ستون دین

آینده، زمان آینده

بَرمند، باردار، بارور، صاحب نفع، مثمر، قوی، رشید، کامروا، کامیاب

از نسل آریایی

ترکیب دو اسم محمد و ادریس (ستوده و درس خوانده)

ذبح شده، قربانی

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید