کتیبه

نوشته

جنسیت اسم کتیبه

دختر

کتیبه به انگلیسی

katibe

تعداد کتیبه ها در ایران

528

تلفظ کتیبه به فارسی

کتیبه

ریشه اسم کتیبه

عربی

تلفظ کتیبه به انگلیسی

/katibe/

رنگ اسم کتیبه

صورتی

ابجد اسم کتیبه

437

ابجد وسیط اسم کتیبه

29

ابجد صغیر اسم کتیبه

14

درباره نام کتیبه

کتیبه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کتیبه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کتیبه که در انگلیسی به صورت katibe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 528 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کتیبه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم کتیبه و معنی اسم کتیبه

ریشه اسم کتیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم کتیبه عربی می باشد و تلفظ کتیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کتیبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /katibe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کتیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کتیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کتیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. نوشته
۲. نوشته‌ای که بر بالای در یا دیوار عمارت روی سنگ یا کاشی نقش شده باشد
۳. سنگ نبشته، طابور، نبشته

معنی اسم کتیبه در ثبت احوال

(از عربی، ممالِ کِتابَة) 1- نوشته ای که بر سطوح سخت مانند سنگ کنده می شود، نوشته به خط درشت در سردرِ مساجد، اماکن متبرکه، بناهای تاریخی و مانند آنها؛ 2- اشعار مذهبی که بر روی پارچه نوشته و در عزاداری محرم و جز آن بر د یوارها و سردرِ اماکن گوناگون نصب می شود و به مجاز، پارچه ای که این اشعار بر روی آن نوشته می شود؛ 3- پنجره های کوچک یا هر نوع تزیینی در بالای در یا پنجره؛ 4- در تذهیب، شکلی مستطیل گونه در آغاز سوره های قرآن و سرفصل کتاب که دو طرف آن با نیم دایره ها و ربع دایره ه ا آراسته شده باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام کتیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کتیبه عدد " 437 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کتیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کتیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کتیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کتیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بشارت، خبر خوب

گوهر و سنگ قیمتی که براي تزئين بر روي چيزي كار مي‌گذارند، انگشتر نگين‌دار پادشاهان كه به جاي مهر به كار مي‌رفته است

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

سنگ بزرگ، سالم و مبّرا از عيب و نقص

حاکم، پادشاه، سلطان

سوزان، نور زندگی

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

ترکیب دو اسم عبد و رضا (بنده و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید