کتانه

منسوب به کتان، (به مجاز) زیبا و باطراوت

جنسیت اسم کتانه

دختر

کتانه به انگلیسی

katane

تعداد کتانه ها در ایران

1,046

تلفظ کتانه به فارسی

کتانه

ریشه اسم کتانه

فارسی

تلفظ کتانه به انگلیسی

/katāne/

رنگ اسم کتانه

طلایی

ابجد اسم کتانه

476

ابجد وسیط اسم کتانه

20

ابجد صغیر اسم کتانه

17

درباره نام کتانه

کتانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کتانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کتانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,046 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کتانه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم کتانه و معنی اسم کتانه

ریشه اسم کتانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم کتانه فارسی می باشد و تلفظ کتانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کتانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /katāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کتانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کتانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کتانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به کتان
کتان: نام یک گیاه

معنی اسم کتانه در ثبت احوال

(کتان = نام گیاهی + ه (پسوند نسبت))، 1- منسوب به کتان؛ 2- (به مجاز) زیبا و باطراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام کتانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کتانه عدد " 476 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کتانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کتانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کتانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کتانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیرایه، زیور، آرایش

آن که به کشورها و نواحی مختلف جهان سفر می کند

ترکیب دو اسم محمد و اشکان (ستوده و منسوب به اشک)

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

زیبا و گرانمایه مانند زر سرخ

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

نام یکی از صورت‌های فلکی ،نام نوعی پرنده

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید