کبیر

بزرگ، بلند مرتبه

جنسیت اسم کبیر

پسر

کبیر به انگلیسی

kabir

تعداد کبیر ها در ایران

2,342

تلفظ کبیر به فارسی

کَبیر

ریشه اسم کبیر

عربی

تلفظ کبیر به انگلیسی

/kabir/

رنگ اسم کبیر

بنفش

ابجد اسم کبیر

232

ابجد وسیط اسم کبیر

28

ابجد صغیر اسم کبیر

7

درباره نام کبیر

کبیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کبیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کبیر که در انگلیسی به صورت kabir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,342 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کبیر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کبیر و معنی اسم کبیر

ریشه اسم کبیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم کبیر عربی می باشد و تلفظ کبیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کَبیر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kabir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کبیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کبیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کبیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کبیر در فرهنگ فارسی معین:
بزرگ . ج . کبراء.

بزرگ در مقابلِ صغیر
بزرگ، بلند مرتبه، از نام های پروردگار

معنی اسم کبیر در ثبت احوال

۱- بزرگ در مقابلِ صغیر؛ ۲- (در حقوق) ویژگی آن که به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده است، در مقابلِ صغیر؛ ۳- (به مجاز) دارای مقام عالی، بلندمرتبه؛ ۴- (اَعلام) ۱) کبیرناگوری، کبیر بن فرید [۸۵۸ میلادی]: ادیب نحوی هندی، اهل گجرات و متوفی در آن، از آثار اوست: شرح ضَو ءالمصباح، در نحو؛ ۲) کبیر [۱۴۴۰-۱۵۱۸ میلادی] عارف و شاعر هندی از زندگانی او اطلاع زیادی در دست نیست می گویند فرزند بافنده ی مسلمانی از اهالی بنارس بود.
در امور مذهبی ابتدا جنبه ای التقاطی و افراطی داشت.
سپس الهام بخش فرقه ی دینی تازه ای شد.
اشعار عارفانه ای می سرود.
زمانی که مردم هند زیر فشار و در تنگنا بودند از تساوی همه ی مردم سخن می گفت و مردم را موعظه می کردو هندیان در سده های [۱۴و ۱۵ میلادی] از طرف بعضی از مسلمانان و روحانیون هندی اذیت و آزار می شدند.
در چنین وضعی، کبیر مذهب خود را که هدفش اتحاد با خدا و انتقاد از ظاهرپرستی بود تبلیغ می کرد.
اشعار ساده ی کبیر هنوز زبانزد توده های هندو و مسلمان هند و پاکستان است.

حروف ابجد و طالع بینی نام کبیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کبیر عدد " 232 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کبیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کبیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کبیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کبیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشبخت، سعید، نام استاد رودکی در موسیقی

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

رحم کننده، رحمت آورنده

وزيدن نسيم

دانا، دانشمند، آگاه

ژینا، زنده، دارای حیات، زندگی بخش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران