کایا

صخره

جنسیت اسم کایا

پسر

کایا به انگلیسی

kaya

تعداد کایا ها در ایران

8,279

تلفظ کایا به فارسی

کایا

ریشه اسم کایا

ترکی

تلفظ کایا به انگلیسی

/kaya/

رنگ اسم کایا

بنفش

ابجد اسم کایا

32

ابجد وسیط اسم کایا

20

ابجد صغیر اسم کایا

5

درباره نام کایا

کایا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کایا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کایا که در انگلیسی به صورت kaya نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,279 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کایا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم کایا و معنی اسم کایا

ریشه اسم کایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کایا ترکی می باشد و تلفظ کایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کایا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kaya/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

صخره

معنی اسم کایا در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم کایا معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام کایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کایا عدد " 32 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 5 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

ظاهر كسی يا چيزی، خصلت‌های نيكو و پسنديده

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

منسوب به دارا، نام شهری در شیراز و شوشتر

ترکیب دو اسم محمد و پاشا ( ستوده و بزرگ )

بنده ی خدای بازگرداننده

آفتاب ،خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران