کاووس

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

جنسیت اسم کاووس

پسر

کاووس به انگلیسی

kavus

تعداد کاووس ها در ایران

2,204

تلفظ کاووس به فارسی

کاووس

ریشه اسم کاووس

فارسی

تلفظ کاووس به انگلیسی

/kāvus/

رنگ اسم کاووس

زرد

ابجد اسم کاووس

93

ابجد وسیط اسم کاووس

21

ابجد صغیر اسم کاووس

21

درباره نام کاووس

کاووس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کاووس پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کاووس که در انگلیسی به صورت kavus نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,204 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کاووس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کاووس و معنی اسم کاووس

ریشه اسم کاووس

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاووس فارسی می باشد و تلفظ کاووس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کاووس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāvus/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاووس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاووس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاووس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کیکاووس: دارای منبع فراوان، از شخصیتهای شاهنامه، نام دومین پادشاه کیانی

معنی اسم کاووس در ثبت احوال

(= كيكاووس)

حروف ابجد و طالع بینی نام کاووس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاووس عدد " 93 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاووس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاووس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاووس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاووس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخت‌ترين ماده‌ی طبيعی است و كاربردهای تزيينی و صنعتی دارد، (مجاز) شمشير

ترکیب دو اسم محمد و فاروق (ستوده و تمیز دهنده)

راستی، حقیقی، واقعی

مانند مروارید، (به مجاز) گران قیمت و ارزشمند

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

منسوب به آتش، آتشی و سرخ گون، (به مجاز) زیبارو

محکم، پابرجا

(به‌ مجاز) امير و پادشاه شجاع و دلير

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید