کاوش

جستجو، بررسي و تحقيق

جنسیت اسم کاوش

پسر

کاوش به انگلیسی

kavosh

تعداد کاوش ها در ایران

816

تلفظ کاوش به فارسی

کاوش

ریشه اسم کاوش

فارسی

تلفظ کاوش به انگلیسی

/kāvo(e)š/

رنگ اسم کاوش

صورتی

ابجد اسم کاوش

327

ابجد وسیط اسم کاوش

15

ابجد صغیر اسم کاوش

12

درباره نام کاوش

کاوش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کاوش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کاوش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 816 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کاوش

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم کاوش و معنی اسم کاوش

ریشه اسم کاوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاوش فارسی می باشد و تلفظ کاوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کاوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāvo(e)š/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کاوش در فرهنگ فارسی عمید:
۱. جستجو، تفحص
۲. کندن زمین.
۳. [قدیمی، مجاز] رخنه، نفوذ

معنی اسم کاوش در لغت نامه دهخدا:
کاویدن، حفر، کندگی، نقب، تفتیش وتجسس و تفحص، غور و تفکر و تأمل، نفوذ، تأثیر

معنی اسم کاوش در ثبت احوال

(اسم مصدر از كاويدن)، 1- جستجو، بررسي و تحقيق؛ 2- (در قديم) (به مجاز) ستيزه، رخنه و نفوذ.

حروف ابجد و طالع بینی نام کاوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاوش عدد " 327 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوش‌رو، خنده‌رو

دارنده سخن سزاوار، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم امیر و سهیل (فرمانروا و نام یک ستاره)

خورشيد خدا، نور خدا

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

پاره ای از ماه، مثل ماه زیبا و درخشان

بنده حضرت ابوالفضل عباس (ع )

امید، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید