کانیا

کسی که سرچشمه و منشأ است، زایا و بارور

جنسیت اسم کانیا

دختر

کانیا به انگلیسی

kaniya

تعداد کانیا ها در ایران

4,374

تلفظ کانیا به فارسی

کانیا

ریشه اسم کانیا

کردی

تلفظ کانیا به انگلیسی

/kāniyā/

رنگ اسم کانیا

زرد

ابجد اسم کانیا

82

ابجد وسیط اسم کانیا

22

ابجد صغیر اسم کانیا

10

درباره نام کانیا

کانیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کانیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کانیا که در انگلیسی به صورت kaniya نوشته میشود و به دلیل ریشه کردی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,374 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کانیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کانیا و معنی اسم کانیا

ریشه اسم کانیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کانیا کردی می باشد و تلفظ کانیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کانیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāniyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کانیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کانیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کانیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از کان (به مجاز) سرچشمه، منشأ + ی (پسوند نسبت) + ا (پسوند نسبت)، منسوب به کان، ویژگیِ کسی که سرچشمه و منشأ است، کسی که زایا و بارور است، سرچشمه، اسم کردی برای دختران.


معنی اسم کانیا در ثبت احوال

[كان (به مجاز) سرچشمه، منشأ + ي (پسوند نسبت) + ا (پسوند نسبت)]، 1- منسوب به کان؛ 2- ویژگیِ کسی که سرچشمه و منشأ است؛ 3- کسی که زایا و بارور است.

حروف ابجد و طالع بینی نام کانیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کانیا عدد " 82 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کانیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کانیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کانیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کانیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روزه، روزه داشتن

سحرگاه، سفیدی و روشنایی صبح

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

باد جنوب، باد سرد

معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

تأييد كننده

مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

صبور و شکیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید