کامبیز

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم کامبیز

پسر

کامبیز به انگلیسی

kambiz

تعداد کامبیز ها در ایران

52,989

تلفظ کامبیز به فارسی

کامبيز

ریشه اسم کامبیز

فارسی

تلفظ کامبیز به انگلیسی

/kāmbiz/

رنگ اسم کامبیز

نارنجی

ابجد اسم کامبیز

80

ابجد وسیط اسم کامبیز

32

ابجد صغیر اسم کامبیز

17

درباره نام کامبیز

کامبیز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کامبیز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کامبیز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 52,989 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کامبیز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم کامبیز و معنی اسم کامبیز

ریشه اسم کامبیز

همانطور که گفتیم ریشه اسم کامبیز فارسی می باشد و تلفظ کامبیز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کامبيز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kāmbiz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کامبیز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کامبیز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کامبیز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کامبیز در فرهنگ فارسی :
توضیح صحیح [ کبوجیه ] است و آن در فرانسوی بصورت کامبیز در آمده . استعمال کلمه اخیر در فارسی مورد ندارد.
تصحیفی است از کبوجیه


معنی اسم کامبیز در ثبت احوال

صورت ديگري از كمبوجيه كه در زبان فرانسه كامبيز شده و مجدداً وارد فارسي شده است.
ص كمبوجيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام کامبیز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کامبیز عدد " 80 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کامبیز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم کامبیز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کامبیز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کامبیز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

جنبش، حرکت، عزیمت

فرمانروا، پادشاه، سردار

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

زینت، آرایش، زیور، آیین

ترکیب دو اسم امیر و جواد (پادشاه و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و صلاح (ستوده و نیکی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید