کارینا

چهارمين سرزمين از سرزمين‌های تابعه‌ی پارت

جنسیت اسم کارینا

دختر

کارینا به انگلیسی

karina

تعداد کارینا ها در ایران

2,066

تلفظ کارینا به فارسی

کارينا

ریشه اسم کارینا

فارسی

تلفظ کارینا به انگلیسی

/kārinā/

رنگ اسم کارینا

زرد

ابجد اسم کارینا

282

ابجد وسیط اسم کارینا

30

ابجد صغیر اسم کارینا

12

درباره نام کارینا

کارینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کارینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کارینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,066 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کارینا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم کارینا و معنی اسم کارینا

ریشه اسم کارینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کارینا فارسی می باشد و تلفظ کارینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کارينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kārinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کارینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کارینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کارینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کارینا در لغت نامه دهخدا:
چهارمین مملکت از ممالک تابعه ٔ پارت که بواسطه ٔ ولات اداره میشده اند، بروایت گوت شمید درست معلوم نیست کجا بوده ،باید نهاوند باشد.

معنی اسم کارینا در ثبت احوال

(اَعلام) چهارمين سرزمين از سرزمين‌هاي تابعه‌ي پارت كه به واسطه‌ي ولات [جمعِ والي] اداره مي‌شده‌اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام کارینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کارینا عدد " 282 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کارینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کارینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کارینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کارینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر تابنده و شاد

نام رودی در استان آذربایجان غربی

مؤنث مبارک، خوش یمن، خجسته، فرخنده، از نام‌های حضرت فاطمه (س)

نظر، دید، تماشا

نام نوعی گل، نسترن

دوست داشتنی، معشوق، پسندیده

صلح، آشتی، زن صلح طلب

درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید