کاروان

گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید

جنسیت اسم کاروان

پسر

کاروان به انگلیسی

karevan

تعداد کاروان ها در ایران

4,422

تلفظ کاروان به فارسی

کارِوان

ریشه اسم کاروان

فارسی

تلفظ کاروان به انگلیسی

/kārevān/

رنگ اسم کاروان

سبز

ابجد اسم کاروان

278

ابجد وسیط اسم کاروان

26

ابجد صغیر اسم کاروان

17

درباره نام کاروان

کاروان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم کاروان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم کاروان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,422 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم کاروان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم کاروان و معنی اسم کاروان

ریشه اسم کاروان

همانطور که گفتیم ریشه اسم کاروان فارسی می باشد و تلفظ کاروان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کارِوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kārevān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کاروان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کاروان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کاروان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم کاروان در فرهنگ فارسی عمید:
گروه مسافرانی که باهم سفر می‌کنند، [مجاز] چیزی که اجزای آن به دنبال هم می‌آید، اتاقک چرخ داری که به پشت اتومبیل وصل می‌شود و برای حمل کالا و حیوانات و اقامت در سفر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معنی اسم کاروان در فرهنگ معین:
قافله، عده ای مسافر که با هم حرکت کنند.

معنی اسم کاروان در لغت‌نامه دهخدا:
کاربان، قافله، جمعیت زیادی از مسافران و سوداگران، دسته ٔ مسافرین.

معنی اسم کاروان در فر هنگ فارسی:
(اسم) گروهی مسافر و زایر و سوداگر که با هم مسافرت کنند و دارای زاد و توشه و ستوران باشند، قافله، عده‌ای مسافرکه باهم سفرکنند، در قدیم گروهی مسافر را می‌گفتند که سوار بر اسب و استر با هم مسافرت می‌کردند.

معنی اسم کاروان در ثبت احوال

۱- گروه مسافرانی که با هم عازم مقصدی هستند، قافله؛ ۲- (به مجاز) چیزی که عناصر و اجزای آن به دنبال هم در حرکتند.

حروف ابجد و طالع بینی نام کاروان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کاروان عدد " 278 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کاروان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کاروان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کاروان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کاروان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز پرخیر و برکت و مبارک

انجمن، مجمع، مرد مبارز

ترکیب دو اسم محمد و صفا (ستوده و صمیمیت)

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

سمبل ایل

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

ترکیب دو اسم امیر و حسان (فرمانروا و نیکروی)

رفیع، والا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید