کارا

به کار آینده، مفید، مؤثر

جنسیت اسم کارا

پسر

کارا به انگلیسی

kara

تعداد کارا ها در ایران

558

تلفظ کارا به فارسی

کارا

ریشه اسم کارا

فارسی

تلفظ کارا به انگلیسی

/kārā/

رنگ اسم کارا

سبز

ابجد اسم کارا

222

ابجد وسیط اسم کارا

18

ابجد صغیر اسم کارا

6

درباره نام کارا

کارا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم کارا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم کارا که در انگلیسی به صورت kara نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 558 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم کارا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم کارا و معنی اسم کارا

ریشه اسم کارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم کارا فارسی می باشد و تلفظ کارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " کارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم کارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم کارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم کارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

موثر، کارا، کارامد، با کفایت، بهره ور

معنی اسم کارا در ثبت احوال

(= کارآ) به کار آینده، مفید، مؤثر.

حروف ابجد و طالع بینی نام کارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم کارا عدد " 222 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ک” آغاز می‌شود، دارای زیبایی خاصی هستند و برخوردی تند و تیز دارند که ممکن است به دیگران آسیب برساند. آنها هوشمند و متعهد هستند و همیشه به دنبال رسیدن به موفقیت هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم کارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم کارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم کارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم کارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چهل‌چراغ، پروین (یکی از صورت های فلکی)

بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر، نام پیامبر اسلام (ص)

معروف، نامدار

ترکیب دو اسم محمد و بنیامین (ستوده و برادر حضرت یوسف)

بهشت، باغ، بستان

ترکیب دو اسم محمد و سلیم (ستوده و سالم)

خوشی، آسایش، یکی از اسامی بهشت

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید