نیک

خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

جنسیت اسم نیک

پسر

نیک به انگلیسی

nik

تعداد نیک ها در ایران

1,294

تلفظ نیک به فارسی

نيک

ریشه اسم نیک

فارسی

تلفظ نیک به انگلیسی

/nik/

رنگ اسم نیک

قرمز

ابجد اسم نیک

80

ابجد وسیط اسم نیک

20

ابجد صغیر اسم نیک

8

درباره نام نیک

نیک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیک که در انگلیسی به صورت nik نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,294 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیک

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نیک و معنی اسم نیک

ریشه اسم نیک

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیک فارسی می باشد و تلفظ نیک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nik/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیک در لغت نامه دهخدا :
خوب، خوش، مقابل بد. هژیر، نیکو، جیّد، نغز، حسن، مطلوب، پسندیده .

معنی اسم نیک در فرهنگ فارسی عمید :
۱. خوب؛ خوش.
۲. (قید) به‌خوبی.
۳. (اسم، صفت) شخص نیکوکار.
۴. (قید) [قدیمی] بسیار.
۵. (قید) [قدیمی] کاملاً.
۶. [قدیمی] سودمند.

معنی اسم نیک در فرهنگ فارسی معین :
۱.خوب، خوش ۲.زیبا ۳.خیلی ، زیاد

معنی اسم نیک در ثبت احوال

1- خوب، نيكو؛ 2- (در حالت قيدي) به خوبي؛ 3- آدم خوب، شخص صالح؛ 4- (در قديم) مفيد، سودمند؛ 5- شايسته، كامل؛ 6- خوبي، نيكي؛ 7- خوشي، سعادت؛ 8- (در نجوم) داراي اثر فرخنده، سعد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیک عدد " 80 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نیک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث مسعود، نیک بخت، خجسته

نام ستاره‌ای درخشان

بانویی که در شیردوشگاه شیر گوسفندان را می دوشد

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

جهان، دنیا، مجموعه سیارات منظومه شمسی

خو گرفتن، عهد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید