نیک روز

سعادتمند، خوشبخت

جنسیت اسم نیک روز

پسر

نیک روز به انگلیسی

nik-ruz

تعداد نیک روز ها در ایران

1,098

تلفظ نیک روز به فارسی

نيک‌روز

ریشه اسم نیک روز

فارسی

تلفظ نیک روز به انگلیسی

/n.-ruz/

رنگ اسم نیک روز

سبز

ابجد اسم نیک روز

293

ابجد وسیط اسم نیک روز

41

ابجد صغیر اسم نیک روز

23

درباره نام نیک روز

نیک روز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیک روز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیک روز که در انگلیسی به صورت nik-ruz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,098 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیک روز

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نیک روز و معنی اسم نیک روز

ریشه اسم نیک روز

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیک روز فارسی می باشد و تلفظ نیک روز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيک‌روز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-ruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیک روز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیک روز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیک روز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیک‌روز در لغت نامه دهخدا:
سعید، سعادتمند، خوشبخت، نیک اختر


معنی اسم نیک روز در ثبت احوال

(در قديم) (به مجاز) خوشبخت، سعادتمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیک روز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیک روز عدد " 293 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیک روز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیک روز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیک روز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیک روز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ارشاد (ستوده و هدایت)

بهبودی، تندرستی، درمان

مریم

دوست و رفيق ايل

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

آن كه تقاضای عفو و بخشش گناه كسی را از ديگري مي‌كند، شفاعت كننده، شفاعت‌گر

ترکیب دو اسم عباس و علی (بسیار شجاع و بلندقدر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید