نیکنام

خوشنام

جنسیت اسم نیکنام

پسر

نیکنام به انگلیسی

nik-nam

تعداد نیکنام ها در ایران

1,470

تلفظ نیکنام به فارسی

نيکنام

ریشه اسم نیکنام

فارسی

تلفظ نیکنام به انگلیسی

/n.-nām/

رنگ اسم نیکنام

نارنجی

ابجد اسم نیکنام

171

ابجد وسیط اسم نیکنام

27

ابجد صغیر اسم نیکنام

18

درباره نام نیکنام

نیکنام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیکنام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیکنام که در انگلیسی به صورت nik-nam نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,470 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیکنام

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نیکنام و معنی اسم نیکنام

ریشه اسم نیکنام

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکنام فارسی می باشد و تلفظ نیکنام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکنام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-nām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکنام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکنام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکنام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوش آوازه، نامی، آنکه نامش بخوبی مشهور است، خوش نام

معنی اسم نیکنام در ثبت احوال

داراي آبرو و اعتبار اجتماعي، خوشنام.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکنام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکنام عدد " 171 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکنام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکنام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکنام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکنام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به آرمین، دختر همیشه پیروز، بانوی مقتدر، الهه زیبایی

زاده ی شهر، شهری

دختر زیبا و شوخ

ساره، سارا، ماه زرد، ماه شب چهارده

گردی سیاه رنگ برای آرایش چشم

روشنایی دین، فروغ دین

لقب حضرت عیسی (ع)

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید