نیکناز

افنخار کننده به نیکی، عشوه گری

جنسیت اسم نیکناز

دختر

نیکناز به انگلیسی

nik-naz

تعداد نیکناز ها در ایران

844

تلفظ نیکناز به فارسی

نيکناز

ریشه اسم نیکناز

فارسی

تلفظ نیکناز به انگلیسی

/n.-nāz/

رنگ اسم نیکناز

نیلی

ابجد اسم نیکناز

138

ابجد وسیط اسم نیکناز

30

ابجد صغیر اسم نیکناز

21

درباره نام نیکناز

نیکناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 844 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکناز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نیکناز و معنی اسم نیکناز

ریشه اسم نیکناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکناز فارسی می باشد و تلفظ نیکناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن که دارای عشوه و غمزه ای خوب و نیکوست، نازیدن به نیکی، دارای ویژگی خوب و زیبا

معنی اسم نیکناز در ثبت احوال

۱- داراي عشوه‌گري و زيبايي خوب؛ ۲- ويژگي دختري كه زيبا و خوب است؛ ۳- افتخار كننده به نيكي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکناز عدد " 138 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده ی خدای بخشنده

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

دارای قامت شکوهمند و زیبا

پرورش یافته مردم گیل (گیلان)

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

رادمنش، با سخاوت، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید