نیکمهر

داراي مهر و محبت خوب و نيك

جنسیت اسم نیکمهر

پسر

نیکمهر به انگلیسی

nik-mehr

تعداد نیکمهر ها در ایران

303

تلفظ نیکمهر به فارسی

نيکمِهر

ریشه اسم نیکمهر

فارسی

تلفظ نیکمهر به انگلیسی

/n.-mehr/

رنگ اسم نیکمهر

سبز

ابجد اسم نیکمهر

325

ابجد وسیط اسم نیکمهر

37

ابجد صغیر اسم نیکمهر

19

درباره نام نیکمهر

نیکمهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکمهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکمهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 303 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکمهر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نیکمهر و معنی اسم نیکمهر

ریشه اسم نیکمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکمهر فارسی می باشد و تلفظ نیکمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکمِهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ویژگی شخصی که مهربان و نیکوست، دارای مهر و محبت خوب و نیک

معنی اسم نیکمهر در ثبت احوال

۱- ويژگي شخصي كه مهربان و نيكوست؛ ۲- داراي مهر و محبت خوب و نيك.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکمهر عدد " 325 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اولین، نخستین

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

منطقه ای در کردستان، نام شاعر و نویسنده آلمانی

نیایش، ستودن، پرستیدن، خدمت، عبادت

گل همیشه بهار

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

ترکیب دو اسم نصر و الله (یاری و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید