نیکزاد

پاك نژاد، زاده نیکی ها، پاک سرشت

جنسیت اسم نیکزاد

پسر

نیکزاد به انگلیسی

nik-zad

تعداد نیکزاد ها در ایران

2,220

تلفظ نیکزاد به فارسی

نيکزاد

ریشه اسم نیکزاد

فارسی

تلفظ نیکزاد به انگلیسی

/n.-zād/

رنگ اسم نیکزاد

آبی

ابجد اسم نیکزاد

92

ابجد وسیط اسم نیکزاد

32

ابجد صغیر اسم نیکزاد

20

درباره نام نیکزاد

نیکزاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیکزاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیکزاد که در انگلیسی به صورت nik-zad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,220 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیکزاد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیکزاد و معنی اسم نیکزاد

ریشه اسم نیکزاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکزاد فارسی می باشد و تلفظ نیکزاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکزاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-zād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکزاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکزاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکزاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زاده نیکی ها، پاک سرشت ،پاک نژاد، پاک سرشت، پاک گوهر.

معنی اسم نیکزاد در ثبت احوال

پاك نژاد، پاك سرشت، پاك گوهر.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکزاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکزاد عدد " 92 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکزاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکزاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکزاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکزاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رشته‌ای كه از تارهای پيله برای دوختن و بافتن سازند، حرير، نوعی ساز زهی

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

نام گیاهی، (به مجاز) معشوق

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

ماه جوانمرد

ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

ترکیب دو اسم امیر و فرزام (فرمانروا و شایسته)

مشرق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید