نیکداد

داده‌ی نيك، داده‌ی خوب

جنسیت اسم نیکداد

پسر

نیکداد به انگلیسی

nik-dad

تعداد نیکداد ها در ایران

202

تلفظ نیکداد به فارسی

نيکداد

ریشه اسم نیکداد

فارسی

تلفظ نیکداد به انگلیسی

/n.-dād/

رنگ اسم نیکداد

قرمز

ابجد اسم نیکداد

89

ابجد وسیط اسم نیکداد

29

ابجد صغیر اسم نیکداد

17

درباره نام نیکداد

نیکداد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکداد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکداد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 202 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکداد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نیکداد و معنی اسم نیکداد

ریشه اسم نیکداد

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکداد فارسی می باشد و تلفظ نیکداد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکداد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-dād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکداد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکداد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکداد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

داده‌ی نیک، داده‌ی خوب

معنی اسم نیکداد در ثبت احوال

(نيك + داد = داده)، داده‌ي نيك، داده‌ي خوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکداد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکداد عدد " 89 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکداد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکداد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکداد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکداد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مژده، خبر خوش

دارنده‌ی آب روشنی بخش

ترکیب دو اسم محمد و ایوب (ستوده و بازگشت به سوی خدا)

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

از شخصیت‌های شاهنامه، نام چهارمين پسر كيقباد، مرد همیشه پیروز، آرام گرفتن، دلیر

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

آبرو، عزت، احترام، ارجمندی، اطاعت و فروتنی در برابر اوامر الهی، حرام بودن

بنده محمد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید