نیکتا

خوب، نیکو، مانند نیک

جنسیت اسم نیکتا

دختر

نیکتا به انگلیسی

nik-ta

تعداد نیکتا ها در ایران

4,656

تلفظ نیکتا به فارسی

نيکتا

ریشه اسم نیکتا

فارسی

تلفظ نیکتا به انگلیسی

/n.-tā/

رنگ اسم نیکتا

سبز

ابجد اسم نیکتا

481

ابجد وسیط اسم نیکتا

25

ابجد صغیر اسم نیکتا

13

درباره نام نیکتا

نیکتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیکتا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیکتا که در انگلیسی به صورت nik-ta نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,656 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیکتا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نیکتا و معنی اسم نیکتا

ریشه اسم نیکتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکتا فارسی می باشد و تلفظ نیکتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-tā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نظیر نیک، مانند نیک، بسان نیک، خوب، نیکو

معنی اسم نیکتا در ثبت احوال

(نيك + تا = نظير، مانند، لنگه)، نظير نيك، مانند نيك، بسان نيك، ( نيك.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکتا عدد " 481 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

نام دختر مهراب پادشاه كابل، همسر زال و مادر رستم پهلوان شاهنامه

انجمن، مجمع، مرد مبارز

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

ظرف شيشه‌ای شراب

مانند مینا، نام گلی است

ترکیب دو اسم محمد و عظیم (ستوده و بزرگ)

بنده‌ی مالک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید