نیکا

خوب، خوش، زيبا، ظريف، بسي نيك

جنسیت اسم نیکا

دختر

نیکا به انگلیسی

nika

تعداد نیکا ها در ایران

66,042

تلفظ نیکا به فارسی

نيکا‌

ریشه اسم نیکا

فارسی

تلفظ نیکا به انگلیسی

/nikā/

رنگ اسم نیکا

نارنجی

ابجد اسم نیکا

81

ابجد وسیط اسم نیکا

21

ابجد صغیر اسم نیکا

9

درباره نام نیکا

نیکا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 66,042 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نیکا و معنی اسم نیکا

ریشه اسم نیکا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکا فارسی می باشد و تلفظ نیکا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکا‌ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nikā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیکا در واژه‌نامه آزاد :
بسی نیک، چه خوب، خوشا، خوب و خوش و زیبا و ظریف است. همچنین این نام به معنی آب خوب، آب صاف نیز می‌باشد.

معنی اسم نیکا در فرهنگ فارسی :
نام رودی است در شمال ایران که از شاهکوه در جنوب گرگان سرچشمه گرفته از مشرق به مغرب جریان پیدا می‌کند و در [علی کنده] شعبه دیگری موسوم به شوراب که از هزار جریب می‌آید بدان پیوسته و در نوروز آباد در محل خلیج استر آباد وارد بحر خزر می‌شود. پلی آهن ی در حوالی ایستگاه نیکا بر روی آن ساخته شده است.
بسی نیک. چه خوب. خوشا.

معنی اسم نیکا در ثبت احوال

۱- خوب، خوش، زيبا، ظريف؛ ۲- (از اصوات) بسي نيك، چه خوب، خوشا؛ ۳- (به صورت شبه جمله) (در قديم) چه خوب است؛ ۴- (اَعلام) نام رودي است در شمال ايران كه از شاهكوه در جنوب گرگان سرچشمه گرفته است.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکا عدد " 81 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سفید و زیبا مانند برف

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

لایق، درخور، شایسته

زن سرخ روی

مايه‌ي افتخار جهان

از نام‌های زنان در شاهنامه، گل درخت انار

وجود مطلق و هستی بخش، بی‌همتا

شنونده، شنوا، نامی از نام‌های خدای تعالی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران