نیوشا

یادگیرنده، آموزنده، شنوا، شنونده

جنسیت اسم نیوشا

دختر

نیوشا به انگلیسی

niyusha

تعداد نیوشا ها در ایران

46,101

تلفظ نیوشا به فارسی

نيوشا

ریشه اسم نیوشا

فارسی

تلفظ نیوشا به انگلیسی

/niyušā/

رنگ اسم نیوشا

آبی

ابجد اسم نیوشا

367

ابجد وسیط اسم نیوشا

19

ابجد صغیر اسم نیوشا

16

درباره نام نیوشا

نیوشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیوشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیوشا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 46,101 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیوشا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیوشا و معنی اسم نیوشا

ریشه اسم نیوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیوشا فارسی می باشد و تلفظ نیوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /niyušā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیوشا در لغت‌نامه دهخدا :
شنوا. شنونده و فهم کننده و یادگیرنده. درک کننده. گوش دهنده. نغوشا

معنی اسم نیوشا در فرهنگ فارسی عمید :
نیوشیدن

معنی اسم نیوشا در فرهنگ فارسی معین :
شنوا، درک کننده .

معنی اسم نیوشا در دانشنامه عمومی :
نیوشا ریشه در پارسی باستان دارد و صفت فاعلی از مصدر «نیوشیدن». به معنی «شنوا و آگاه» است.
فعل نیوشیدن در فارسی امروزی کمتر استفاده می‌شود و به جای آن، بیشتر، فعل مرکب گ وش دادن (یا گوش کردن) به کار می‌رود. نیوشا را می‌توان به زبان ساده، حرف گوش کن و پندپذیر معنی کرد.
نیوشاییان به پیروان مانی نیز گفته می‌شد.

معنی اسم نیوشا در ثبت احوال

۱- (در قديم) شنوا، شنونده؛ ۲- (به مجاز) يادگيرنده، آموزنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیوشا عدد " 367 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نیوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم طاها و حسین (نام پیامبر اسلام و نیکو)

برگزیده، انتخاب شده

ترکیب دو اسم محمد و آرشام (ستوده و نیرومند)

پادشاه آتش

ترکیب دو اسم محمد و حجت (ستوده و پیشوا)

اول شب، پاسي از شب، آرامش شب

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

مازیار، نام پدر علی اهوازی که توفیق ملاقات با امام زمان (عج) را به دست آورد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران