نیهات

نهاد، سرشت، طبیعت

جنسیت اسم نیهات

پسر

نیهات به انگلیسی

nihat

تعداد نیهات ها در ایران

36,798

تلفظ نیهات به فارسی

نیهات

ریشه اسم نیهات

ترکی

تلفظ نیهات به انگلیسی

/nihat/

رنگ اسم نیهات

قرمز

ابجد اسم نیهات

466

ابجد وسیط اسم نیهات

22

ابجد صغیر اسم نیهات

16

درباره نام نیهات

نیهات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیهات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیهات، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 36,798 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیهات

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نیهات و معنی اسم نیهات

ریشه اسم نیهات

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیهات ترکی می باشد و تلفظ نیهات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نیهات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nihat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیهات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیهات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیهات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خلقت، طبیعی، طبیعت

معنی اسم نیهات در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم نیهات معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام نیهات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیهات عدد " 466 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیهات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیهات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیهات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیهات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فدایی ایل

خالص، پاک

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

شير، دلاور

پارسین، پارسی، اهل پارس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید