نیل

نام یک گیاه

جنسیت اسم نیل

دختر

نیل به انگلیسی

nil

تعداد نیل ها در ایران

777

تلفظ نیل به فارسی

نيل

ریشه اسم نیل

سانسکریت

تلفظ نیل به انگلیسی

/nil/

رنگ اسم نیل

نارنجی

ابجد اسم نیل

90

ابجد وسیط اسم نیل

18

ابجد صغیر اسم نیل

9

درباره نام نیل

نیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیل که در انگلیسی به صورت nil نوشته میشود و به دلیل ریشه سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 777 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیل

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نیل و معنی اسم نیل

ریشه اسم نیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیل سانسکریت می باشد و تلفظ نیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گیاهی علفی یا درختچه‌ای از خانواده‌ی نخود و کرک‌دار که از برگ‌های آن ماده‌ای رنگی به دست می‌آید.

معنی اسم نیل در ثبت احوال

۱- (در گياهي) ماده‌اي گياهي و آبي رنگ كه در نقاشي و براي خوش رنگ كردن پارچه‌هاي سفيد پس از شستشو به كار مي‌رود؛ ۲- (در گياهي) گياهي علفي يا درختچه‌اي از خانواده‌ي نخود و كرك‌دار كه از برگ‌هاي آن ماده‌اي رنگي به دست مي‌آيد؛ ۳- (در قديم) اسفند سوخته كه براي دف ع چشم زخم بر پيشاني و بناگوش كودكان مي‌ماليدند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیل عدد " 90 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بازگشت دهنده، بازگرداننده، ماهر، با تجربه، از نام‌ها و صفات خداوند

پاک، بی‌گناه، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

مقدس

چوبی سیاهرنگ و سخت و سنگین

زيبا و تابناک

کوچ کننده، نام مادر حضرت يوسف(ع)

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید