نیلی

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

جنسیت اسم نیلی

دختر

نیلی به انگلیسی

nili

تعداد نیلی ها در ایران

546

تلفظ نیلی به فارسی

نيلي

ریشه اسم نیلی

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلی به انگلیسی

/nili/

رنگ اسم نیلی

آبی

ابجد اسم نیلی

100

ابجد وسیط اسم نیلی

28

ابجد صغیر اسم نیلی

10

درباره نام نیلی

نیلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیلی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیلی که در انگلیسی به صورت nili نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 546 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیلی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیلی و معنی اسم نیلی

ریشه اسم نیلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلی فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nili/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیلی در لغت نامه دهخدا:
کبود، به رنگ نیل، نیلگون، نیل رنگ، آبی متمایل به کبودی و تیرگی

معنی اسم نیلی در فرهنگ فارسی:
۱. هر چیز به رنگ نیل و کبود ۲. نوعی آبی که به تیرگی گراییده باشد


معنی اسم نیلی در فرهنگ معین:
به رنگ نیل، کبود رنگ

معنی اسم نیلی در فرهنگ فارسی:
۱. از رنگ های ترکیبی، آبی تیره.
۲. به رنگ نیل، کبود رنگ.

معنی اسم نیلی در ثبت احوال

(نيل + ي (پسوند نسبت))، 1-منسوب به نيل، رنگ آبي سير، لاجوردي؛ 2- داراي چنين رنگي، + د نيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلی عدد " 100 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبرکننده، شکیبا

سفید، روشن، دختری با روی سپید

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

موٌنث عاصم، نگه‌دارنده، محافظ

ترکیب دو اسم محمد و شهاب (ستوده و پاره ای از آتش)

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

ترکیب دو اسم امین و عباس (امانت‌دار و شجاع)

شنونده و اطاعت کننده امر خدا، پیامبر بنی اسرائیل، پسر ابراهيم نبی (ع) و هاجر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید