نیلیا

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی

جنسیت اسم نیلیا

دختر

نیلیا به انگلیسی

niliya

تعداد نیلیا ها در ایران

4,052

تلفظ نیلیا به فارسی

نيليا

ریشه اسم نیلیا

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلیا به انگلیسی

/niliyā/

رنگ اسم نیلیا

نیلی

ابجد اسم نیلیا

101

ابجد وسیط اسم نیلیا

29

ابجد صغیر اسم نیلیا

11

درباره نام نیلیا

نیلیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیلیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیلیا که در انگلیسی به صورت niliya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,052 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیلیا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نیلیا و معنی اسم نیلیا

ریشه اسم نیلیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلیا فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيليا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /niliyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی، مرکب از نیلی و الف نسبت.

معنی اسم نیلیا در ثبت احوال

(نيلي + ا (پسوند نسبت))، منسوب به نيلي

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلیا عدد " 101 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیلیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشاینده و آمرزنده گناهان، از نامهای خداوند

ترکیب دو اسم محمد و آروین (ستوده و تجربه)

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

ترکیب دو اسم امیر و عباس (پادشاه و شجاع)

آنکه در غیاب کسی عهده دار مقام و مسئولیت اوست، جانشین، نماینده

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

منسوب به ماه، زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید