نیلگون

لاجوردی، آبی

جنسیت اسم نیلگون

دختر

نیلگون به انگلیسی

nilgun

تعداد نیلگون ها در ایران

597

تلفظ نیلگون به فارسی

نيلگون

ریشه اسم نیلگون

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلگون به انگلیسی

/nilgun/

رنگ اسم نیلگون

نارنجی

ابجد اسم نیلگون

166

ابجد وسیط اسم نیلگون

34

ابجد صغیر اسم نیلگون

22

درباره نام نیلگون

نیلگون یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیلگون را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیلگون، به خاطر ریشه فارسی , سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 597 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیلگون

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نیلگون و معنی اسم نیلگون

ریشه اسم نیلگون

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلگون فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلگون در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلگون " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nilgun/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلگون بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلگون در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلگون در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به رنگ نیل، کبود، لاجوردی، آسمانگون

معنی اسم نیلگون در ثبت احوال

(نيل + گون (پسوند شباهت))، نيلي نيلي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلگون

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلگون عدد " 166 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلگون گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیلگون چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلگون

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلگون

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زاده پری، زیبا، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

خوش‌رو، خنده‌رو

منسوب به مهران، دارنده مهر، سرشار از مهر

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

ترکیب دو اسم نازنین و زهرا (درخشنده روی و دوست داشتنی)

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

نام سه ستاره به شکل مثلث

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید