نیلو

شبيه به نيل

جنسیت اسم نیلو

دختر

نیلو به انگلیسی

nilu

تعداد نیلو ها در ایران

855

تلفظ نیلو به فارسی

نيلو

ریشه اسم نیلو

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلو به انگلیسی

/nilu/

رنگ اسم نیلو

نیلی

ابجد اسم نیلو

96

ابجد وسیط اسم نیلو

24

ابجد صغیر اسم نیلو

15

درباره نام نیلو

نیلو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیلو دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیلو که در انگلیسی به صورت nilu نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 855 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیلو

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نیلو و معنی اسم نیلو

ریشه اسم نیلو

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلو فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nilu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیلو در واژه‌نامه آزاد:
زیبا قشنگ

معنی اسم نیلو در ثبت احوال

(نيل + او /u-/ (پسوند شباهت))، شبيه به نيل، مثل نيل، نيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلو عدد " 96 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نیلو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به فخر، نازیدن، سرافرازی و غرور

بانوی زیباروی، دختر نیکو

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

شاخه‌های درخت، شاخسار

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

تابش و روشنی و فروغ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید