نیلا

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

جنسیت اسم نیلا

دختر

نیلا به انگلیسی

nila

تعداد نیلا ها در ایران

36,813

تلفظ نیلا به فارسی

نيلا

ریشه اسم نیلا

فارسی , سانسکریت

تلفظ نیلا به انگلیسی

/nilā/

رنگ اسم نیلا

زرد

ابجد اسم نیلا

91

ابجد وسیط اسم نیلا

19

ابجد صغیر اسم نیلا

10

درباره نام نیلا

نیلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیلا که در انگلیسی به صورت nila نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 36,813 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیلا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نیلا و معنی اسم نیلا

ریشه اسم نیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلا فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیلا در واژه‌نامه آزاد :
آبی آسمانی، صبح زود، با ارزش، هدیه‌ای از رود نیل


معنی اسم نیلا در ثبت احوال

(نيل + ا (پسوند نسبت)) منسوب به نيل، نيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلا عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

دارای ناز و عشوه، نازنین

توانا، مالک، مسلط، از نام های پروردگار

درخت پر شکوفه، از شخصیتهای شاهنامه

دختری با موهایی به لطافت گل

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

شاه‌دانه

یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید