نیسا

شبیه به نی، زیبا، دلپذیر و دلنشین

جنسیت اسم نیسا

دختر

نیسا به انگلیسی

neysa

تعداد نیسا ها در ایران

462

تلفظ نیسا به فارسی

نِيسا

ریشه اسم نیسا

فارسی

تلفظ نیسا به انگلیسی

/neysā/

رنگ اسم نیسا

قرمز

ابجد اسم نیسا

121

ابجد وسیط اسم نیسا

13

ابجد صغیر اسم نیسا

13

درباره نام نیسا

نیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیسا که در انگلیسی به صورت neysa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 462 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیسا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نیسا و معنی اسم نیسا

ریشه اسم نیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیسا فارسی می باشد و تلفظ نیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /neysā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

همانند نی، شبیه به نی، زیبا، با طراوت، دلپذیر و دلنشین، شیرین، نام همسر پادشاه کاپادوکیه

معنی اسم نیسا در ثبت احوال

(ني= نام گياهي، ساز بادي، نيشكر، نيزار + سا (پسوند شباهت))، 1- همانند ني، شبيه به ني، 2- (به مجاز) زيبا، با طراوت، دلپذير و دلنشين؛ 3- شيرين.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیسا عدد " 121 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرطنین، بلندآوازه، مشهور

زنی که با برازندگی راه می رود

مبارک، سعادتمند، خوشبخت، گل همیشه بهار

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

ترکیب دو اسم محمد و ایلیا (ستوده و الیاس)

نام وزیر خردمند انوشیروان پادشاه ساسانی

مانند آب، زلال، (در کردی) عشق

آرشان، دلیر، دلاور، نام پسر اردشير دوم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید