نیر

روشنایی بخش، تابنده، نورانی

جنسیت اسم نیر

دختر

نیر به انگلیسی

nayyer

تعداد نیر ها در ایران

30,990

تلفظ نیر به فارسی

نَيِّر

ریشه اسم نیر

عربی

تلفظ نیر به انگلیسی

/nayyer/

رنگ اسم نیر

صورتی

ابجد اسم نیر

260

ابجد وسیط اسم نیر

20

ابجد صغیر اسم نیر

8

درباره نام نیر

نیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 30,990 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نیر و معنی اسم نیر

ریشه اسم نیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیر عربی می باشد و تلفظ نیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَيِّر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nayyer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تابناک، تابنده، روشن، روشنی بخش، منور، منیر، نورانی.

نام یکی از دهستانهای حومه شهرستان اردبیل.

معنی نیر در فرهنگ معین:
نور دهنده، روشن، منور

معنی نیر در فرهنگ فارسی عمید:
روشنایی دهنده، درخشان، نوردهنده ستاره. نیر اعظم، خورشید.

معنی اسم نیر در ثبت احوال

۱- روشن، منور؛ ۲- (در قديم) ستاره، كوكب.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیر عدد " 260 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فلزی سفید رنگ و گران بها

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

حاکم، سلطان، فرمانروا، شاهنشاه، پادشاه

لاجوردی، آبی

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

دوستی و پیوند دوباره بعد از رنجش و آزردگی، سازش و صلح، آرامش

ماه زمانه، ماه روی روزگار

منسوب به حور، زن زیبای بهشتی، (به‌مجاز) زیبارو و پری‌گونه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید