نیتا

بی مانند، بدون همتا، يگانه

جنسیت اسم نیتا

دختر

نیتا به انگلیسی

nita

تعداد نیتا ها در ایران

870

تلفظ نیتا به فارسی

نيتا

ریشه اسم نیتا

فارسی

تلفظ نیتا به انگلیسی

/nitā/

رنگ اسم نیتا

نارنجی

ابجد اسم نیتا

461

ابجد وسیط اسم نیتا

17

ابجد صغیر اسم نیتا

11

درباره نام نیتا

نیتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیتا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 870 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیتا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نیتا و معنی اسم نیتا

ریشه اسم نیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیتا فارسی می باشد و تلفظ نیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بی مانند، بدون همتا، يگانه

معنی اسم نیتا در ثبت احوال

[ني = نه (به صورت شبه جمله) (در قديم) نيست، نبود + تا = لنگه، مثل، مانند]، بي‌مانند، بي نظير، بيتا، يگانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیتا عدد " 461 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك منش، نيكو رفتار

بنده پروردگار توانا

ترکیب دو اسم حجت و الله (دلیل و خدا)

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

بزرگ، بزرگوار، باشکوه، از نام ها و صفات پروردگار

کیهان، جهان، دنیا، گیتی

ملکه، (مجاز) زیبا، با طراوت و خرم، محل روئیدن راش

زیباروی سعادتمند و باشکوه، دارای زیبایی و شکوهی چون ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید