نیاوش

شبيه به نياكان، مانند اجداد، همانند نياكان

جنسیت اسم نیاوش

پسر

نیاوش به انگلیسی

niyavash

تعداد نیاوش ها در ایران

795

تلفظ نیاوش به فارسی

نياوش

ریشه اسم نیاوش

فارسی

تلفظ نیاوش به انگلیسی

/niyāvaš/

رنگ اسم نیاوش

آبی

ابجد اسم نیاوش

367

ابجد وسیط اسم نیاوش

19

ابجد صغیر اسم نیاوش

16

درباره نام نیاوش

نیاوش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیاوش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیاوش که در انگلیسی به صورت niyavash نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 795 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیاوش

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیاوش و معنی اسم نیاوش

ریشه اسم نیاوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیاوش فارسی می باشد و تلفظ نیاوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نياوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /niyāvaš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیاوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیاوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیاوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

= نیاسان

پسری که شبیه اجداد و نیاکان خود است.همچنین نام یکی از توابع سردشت مهاباد است.
نیاوش دهی است از دهستان نعلین بخش سردشت شهرستان مهاباد. در ۳۴هزارگزی شمال سردشت و ۱۳هزارگزی شمال غربی جاده ٔ سردشت به مهاباد، در منطقه ٔ کوهستانی معت دل هوایی واقع است و ۱۲۹ تن سکنه دارد. آبش از چشمه، محصولش غلات و توتون و شغل اهالی زراعت و گله‌ داری و جاجیم بافی است.

معنی اسم نیاوش در ثبت احوال

(نيا + وش (پسوند شباهت))، (= نياسان)، ) نياسان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیاوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیاوش عدد " 367 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیاوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیاوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیاوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیاوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

سبب سربلندی و افتخار دین

جاوید، جاویدان، دارای روان جاوید

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

محجوب، با حُجب و حیا، خجالت زده

خرد، عقل

ترکیب دو اسم محمد و اویس (ستوده و یکی از صحابه پیامبر)

ماهرو، ماهچهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید