نگین زهرا

ترکیب دو اسم نگین و زهرا (گوهر و نیکو)

جنسیت اسم نگین زهرا

دختر

نگین زهرا به انگلیسی

negin-zahra

تعداد نگین زهرا ها در ایران

1,080

تلفظ نگین زهرا به فارسی

نگين‌زهرا

ریشه اسم نگین زهرا

فارسی , عربی

تلفظ نگین زهرا به انگلیسی

/n.-zahrā/

رنگ اسم نگین زهرا

زرد

ابجد اسم نگین زهرا

343

ابجد وسیط اسم نگین زهرا

43

ابجد صغیر اسم نگین زهرا

28

درباره نام نگین زهرا

نگین زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نگین زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نگین زهرا که در انگلیسی به صورت negin-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,080 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نگین زهرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نگین زهرا و معنی اسم نگین زهرا

ریشه اسم نگین زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نگین زهرا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نگین زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نگين‌زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نگین زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نگین زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نگین زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نگین و زهرا:
نگین: گوهر و سنگ قیمتی که برای تزئین بر روی چیزی کار می‌گذارند، انگشتر نگین‌دار پاد شاهان که به جای مهر به کار می‌رفته است.
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم نگین زهرا در ثبت احوال

از نام‌های مرکب ی نگين و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نگین زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نگین زهرا عدد " 343 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نگین زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نگین زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نگین زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نگین زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده پروردگار توانا

سایه ماه در آب، تلالو نور ماه در آب، (به مجاز) زیبارو و با طراوت

آمیتیس

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

ستاره

آن که حقیقت امری را دریافته باشد، درست‌کار

حمد، ستايش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید