نگاه

نظر، دید، تماشا

جنسیت اسم نگاه

دختر

نگاه به انگلیسی

negah

تعداد نگاه ها در ایران

1,401

تلفظ نگاه به فارسی

نِگاه

ریشه اسم نگاه

فارسی

تلفظ نگاه به انگلیسی

/negāh/

رنگ اسم نگاه

آبی

ابجد اسم نگاه

76

ابجد وسیط اسم نگاه

16

ابجد صغیر اسم نگاه

13

درباره نام نگاه

نگاه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نگاه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نگاه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,401 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نگاه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نگاه و معنی اسم نگاه

ریشه اسم نگاه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نگاه فارسی می باشد و تلفظ نگاه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِگاه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /negāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نگاه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نگاه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نگاه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تماشا، توجه، دید، دیدار، رویت، عنایت، مشاهده، نظاره، نظر، نگرش

معنی اسم نگاه از لغت نامه دهخدا:
نظر، دید، دیدار، نگریست، مشاهده، ملاحظه، نظاره، نظره، نگه، اسم است از نگریستن مانند نگرش

معنی اسم نگاه در فرهنگ معین:
نظر، دید

معنی اسم نگاه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دید، نظر ۲. چشم ۳. توجه کنید، توجه کن

معنی اسم نگاه در ثبت احوال

۱- عمل نگريستن، ديد، نظر؛ ۲- چشم؛ ۳- (به صورت شبه جمله) (در گفتگو) نگاه كنيد، نگاه كن.

حروف ابجد و طالع بینی نام نگاه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نگاه عدد " 76 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نگاه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نگاه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نگاه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نگاه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از صفات خداوند، نام يكی از صورت‌های فلكی، دارای سلطه و قدرت

دوست و يار شاد

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

اسب سوار

بخشنده، امیدوار

ذبح شده، قربانی

ترکیب دو اسم محمد و شهاب (ستوده و پاره ای از آتش)

بانوی اصیل، خویشاوند و نزدیک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران