نگارین

زیبا، آراسته، مزین

جنسیت اسم نگارین

دختر

نگارین به انگلیسی

negarin

تعداد نگارین ها در ایران

1,026

تلفظ نگارین به فارسی

نگارین

ریشه اسم نگارین

فارسی

تلفظ نگارین به انگلیسی

/negārin/

رنگ اسم نگارین

آبی

ابجد اسم نگارین

331

ابجد وسیط اسم نگارین

31

ابجد صغیر اسم نگارین

16

درباره نام نگارین

نگارین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نگارین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نگارین که در انگلیسی به صورت negarin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,026 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نگارین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نگارین و معنی اسم نگارین

ریشه اسم نگارین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نگارین فارسی می باشد و تلفظ نگارین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نگارین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /negārin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نگارین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نگارین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نگارین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نگارین در فرهنگ فارسی عمید:
رنگین، هر چیز رنگ‌ آمیزی‌ شده. آرایش‌ شده، نقش‌ دار. (اسم) [مجاز] معشوق و محبوب خوب‌رو.

معنی اسم نگارین در ثبت احوال

۱- زیبا؛ ۲- آرایش شده، مزین، آراسته؛ ۳- حنا بسته؛ ۴- (به مجاز) دلنشین، دل آویز؛ ۵- (به مجاز) معشوق زیباروی.

حروف ابجد و طالع بینی نام نگارین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نگارین عدد " 331 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نگارین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نگارین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نگارین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نگارین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك بخت، خجسته

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

نرم و لطیف چون پرند، زیبارو

ماه شب چهاردهم، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید