نژلا

حوری زیبا چشم

جنسیت اسم نژلا

دختر

نژلا به انگلیسی

nazhla

تعداد نژلا ها در ایران

1,046

تلفظ نژلا به فارسی

نَژلا

ریشه اسم نژلا

فارسی

تلفظ نژلا به انگلیسی

/nažlā/

رنگ اسم نژلا

سبز

ابجد اسم نژلا

81

ابجد وسیط اسم نژلا

17

ابجد صغیر اسم نژلا

14

درباره نام نژلا

نژلا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نژلا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نژلا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,046 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نژلا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نژلا و معنی اسم نژلا

ریشه اسم نژلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نژلا فارسی می باشد و تلفظ نژلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَژلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nažlā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نژلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نژلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نژلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

حوری زیبا چشم

معنی اسم نژلا در ثبت احوال

(= نَجلا)، نَجلا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نژلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نژلا عدد " 81 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نژلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نژلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نژلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نژلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز و روشنایی

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

بچه مار، بچه اژدها، نام خلیفه سوم

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

ترکیب دو اسم محمد و نقی (ستوده و پاک)

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

تهی دست، مسکین، مستمند

ستایش، پرستش، نماز، جشن، نام مهم‌ترین بخش از پنچ بخش اوستا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید