نوین

تازه، جدید

جنسیت اسم نوین

پسر

نوین به انگلیسی

novin

تعداد نوین ها در ایران

864

تلفظ نوین به فارسی

نوين

ریشه اسم نوین

فارسی

تلفظ نوین به انگلیسی

/novin/

رنگ اسم نوین

صورتی

ابجد اسم نوین

116

ابجد وسیط اسم نوین

20

ابجد صغیر اسم نوین

17

درباره نام نوین

نوین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوین که در انگلیسی به صورت novin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 864 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نوین و معنی اسم نوین

ریشه اسم نوین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوین فارسی می باشد و تلفظ نوین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /novin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوین در فرهنگ فارسی عمید:
تازه، نو.

معنی اسم نوین در لغت نامه دهخدا:
منسوب به نو، جدید، بدیع، خوبترین از هرچیزی.

معنی اسم نوین در ثبت احوال

داراي حالت يا كيفيت نو، جديد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوین عدد " 116 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

راستی، حقیقی، واقعی

نام برادر داريوش و پسر ويشتاسپ، افزایش یابنده، افزوده

یاری، یاری کردن، نام صد و دهمین سوره قرآن مجید

دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

چهره ای مانند ماه

سهم ها، بهره ها، تیرهای کمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید